Кінофестиваль “СХОДИ”

VII Міжнародний правозахисний кінофестиваль «Сходи» внаслідок відсутності фінансування перенесений на 2015 рік. На кінофестиваль були надіслані кіно-картини із понад 60 країн світу, заявка на участь у кінофестивалі 2015 року – відкрита. Всі роботи надіслані в 2014 році і відібрані для участі будуть представлені на кінофестивалі 2015 року. З листопада по грудень 2014 в Харкові в кінотеатрі «БОММЕР», пройшли перед-покази.

image

 


У Харкові з 7-10 листопада пройде
VI Міжнародний правозахисний кінофестиваль “Сходи”

У 2013 році фестиваль “Сходи” розділений на 2 етапи. Конкурсні покази пройдуть 7-10 листопада в кінотеатрі “Боммер” (Полтавський шлях, 6).
Сеанси: 15:00 , 17:00 , 19:00, 21:00 , 23:00 (ночі короткого метра). Програма включає показ художніх , короткометражних, документальних, анімаційних картин на теми прав людини, тварин, захисту природи, а так само фільмів, присвячених гострим, соціальним, філософським і політичним проблемам. Девіз кінофестивалю “Побачити цю незручну правду!“.
Відкриття відбудеться в кінотеатрі ім. Довженка 7 листопада о 18:30, а церемонія нагородження пройде 10 листопада о 15:00. Позаконкурсні покази і програма ретроспективи пройшли в АР Крим 10-13 та 25-27 жовтня. Всього на кінофестивалі представлено понад 300 фільмів з 60 країн світу

7 листопада
Відкриття фотовиставки “Новий дім – Україна”, присвяченої Міжнародному дню біженця та організованою комітетом з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин спільно з Агентством ООН у справах біженців. Тематична виставка “Перпендикуляр” худ. Василина Колесник.

Фільм-відкриття – епічна драма Ігоря Парфьонова “Інакомислення” (оператор-постановник А.Буров, відомий по роботах з А.Сокуровим). Частиною акторського складу були колишні пацієнти психіатричного відділення. Фільм вже був представлений на кінофестивалі “Вікно в Європу”. Крім шоку, викликаного у глядачів, картина отримала позитивні відгуки кінокритиків. Кіра Муратова лаконічно висловила свою думку: “Забійний зміст…”

9 листопада о 15:00, в кінотеатрі “Боммер” відбудеться відкрита прес-конференція – “круглий стіл” з учасниками та гостями фестивалю. Обговорення порушення кримінальної справи відносно членів екіпажу судна Грінпіс “Arctic Sunrise”. Правозахисний центр “Сходи” організовує збір підписів на захист активістів. Круглий стіл з представниками фонду Ніколаса Пірсона, Головою правління Правозахисного центру “Сходи” Ігорем Парфьоновим та Олексія Гомского. Тема: права тварин, екологія.

Фільм-закриття – військова драма “Летюче по вітру листя” реж. Валерій Харченко (заслужений діяч мистецтв РФ). 10 листопада 19:00, кінотеатр “Боммер”.

Цього року Іспанія, Німеччина, Росія і Франція виявилися в лідерах за кількістю представлених робіт. Кращі будуть показані у програмі “Ночі короткого метра”, які проходитимуть в 23:00 щодня в кінотеатрі “Боммер”.

Кінофестиваль відвідають відомі режисери, актори, правозахисники і громадські діячі. У фойє кінотеатру пройде ряд тематичних виставок. Надіслані фільми перекладалися волонтерами ООН (Організація Об’єднаних Націй) з більш, ніж 30 країн світу. Приз і плакат цього року так само розроблялися ними на конкурсній основі. ООН нагородить кращий фільм призом “За натхнення до дії“.

Запрошуємо Вас відвідати кінофестиваль “Сходи”.

Ігор Парфьонов
Президент кінофестивалю
Голова Правозахисного центру “Сходи”
Член Національної спілки кінематографістів України


image

1-й етап МКФ ” Сходи” пройшов в АР Крим 10-13 та 25-27 жовтня.
Позаконкурсні покази і Ретроспектива пройшли на 3-х майданчиках: МСОЦ “Студентський” НТУ ” ХПІ”, Будинок кіно санаторію “Утес “, ПКРН “Утес ” готель “Голлівуд”.
У МСОЦ ” Студентський” НТУ “ХПІ ” пройшли творчі зустрічі з Заслуженим діячем мистецтв РФ, кінорежисером Валерієм Харченко, з лауреатом премії ООН в області телебачення і кінорежисером Тетяною Бабіною з членом Національної Спілки кінематографістів України, кінорежисером Ігорем Парфеновим та ін, а так само виставка- вернісаж художніх робіт на природозахисних тематику.


Команда к/ф «Сходи» з дружнім візитом відвідала Російський екологічний тиждень в Москві (17-21 травня 2013 р.) Ігор Парфенов провів ряд прес-конференцій та творчих зустрічей.
Кіностудія “Сходи” представила 4 повнометражних фільми свого виробництва на Міжнародному фестивалі екологічного кіно “Зелене століття”.
У церемонії відкриття Російського екологічного тижня в Москві 17 травня 2013 взяли участь Мер Москви С.С.Собянін, Міністр природних ресурсів і екології РФ С.Е.Донской, Перший заступник Голови Ради Федерації А.П.Торшін та інш.
Місце проведення: Москва, Центральний вистовочний Зал “Манеж”.
За підтримки уряду Москви і Міністерства природних ресурсів і екології Російської Федерації.

image


Представники Правозахисного Центру «Ступєні» відвідали відкриття першого спеціалізованого міського притулку для бездомних тварин в місті Харкові. На відкритті притулку були присутні Міністр екології та природних ресурсів України Едуард Ставицький, губернатор Харківської області Михайло Добкін, мер м. Харкова Геннадій Кернес, представники багатьох громадських організацій.
Відкриття подібного притулку – великий крок для України в гуманному ставленні до тварин. І, безумовно, без тиску громадських організацій на владу міста, подібний притулок був би не можливий.
На будівництво притулку було витрачено 3,2 млн. доларів. У рік, на обслуговування притулку, з міського бюджету виділяється 750 000 доларів.

imageimage

 


1-го березня в 19:00 відбудеться промо-показ кінофестивалю «Ступені».
Кіноклуб Cinema Caffee – м. Харків, вул. Пушкінська, 22


Фільм “Сповідь диявола” отримав дві нагороди на I-му Санкт-Петербурзькому Міжнародному кінофестивалі “НАДІЯ”.

Приз “За кращу режисерську роботу”:
Художній фільм “Сповідь диявола”, Ігор Парфенов – Студія “Сходи”, Україна;
і диплом за кращу артистичну роботу.

Голова журі – заслужений діяч мистецтв РФ, кінорежисер, голова Правління Союзу кінематографістів СПб Дмитро Месхієв.
Члени журі:
– Кінорежисер, заслужений діяч мистецтв, народний артист Росії Олександр Сокуров;
– Кінорежисер, сценарист, народний артист Росії, голова Громадської ради ФСВП РФ Володимир Меньшов;
– Актриса театру і кіно, депутат Державної Думи Росії, заслужена артистка РРФСР Олена Драпеко;
– Письменник, сценарист, лауреат Державної премії Росії Михайло Кураєв та інші.


Ігор Парфенов виступить членом журі I-го Санкт-Петербурзького міжнародного кінофестивалю “НАДІЯ”, який пройде з 9-13 грудня 2011р.
Санкт-Петербурзький міжнародний кінофестиваль «Надія» – єдиний в світі правозахисний фестиваль, в якому особлива увага буде приділятися фільмам, створеним в місцях позбавлення волі.

Президент фестивалю та співголова журі – Голова комісії з помилування СПб, режисер, сценарист, член Спілки кінематографістів РФ Олексій Козирєв
Голова журі – заслужений діяч мистецтв РФ, кінорежисер, голова Правління Союзу кінематографістів СПб Дмитро Месхієв

Члени журі:
– кінорежисер, заслужений діяч мистецтв, народний артист Росії Олександр Сокуров
-кінорежисер, сценарист, народний артист Росії, голова Громадської ради ФСВП РФ Володимир Меньшов
– актриса театру і кіно, депутат Державної Думи Росії, заслужена артистка РРФСР Олена Драпеко
– письменник, сценарист, лауреат Державної премії Росії Михайло Кураєв
– народний артист Росії, Георгій Штиль
– народний артист Росії, голова Громадської ради Петербурга Микола Буров
– заслужена артистка Росії Анастасія Мельникова
– уповноважений з прав дитини в Санкт-Петербурзі Світлана Агапітова
– режисер, Президент «Міжнародного правозахисного кінофестивалю” Сходи “(Україна) Ігор Парфенов
– кінооператор, член Союзу кінематографістів РФ, член FSC SET Finland Олександр Буров
та інші.

Почесні гості фестивалю:
– уповноважений з прав людини РФ Володимир Лукін
– голова Ради при Президентові РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайло Федотов
– директор Федеральної служби виконання покарань Росії Олександр Реймер
– народна артистка СРСР, лауреат державних премій, Почесний громадянин Санкт-Петербурга Ірина Богачова
та інші.


15-16 листопада представники PETA (Люди за етичне поводження з тваринами) відвідали Правозахисний центр «Сходи» з метою перевірки м. Харків щодо положення бездомних тварин у зв’язку з проведенням Євро-2012 в Україні.

image


В Україні стартував конкурс короткометражних фільмів на ґендерну тематику.


Візьми участь у відео/мультимедіа конкурсі «7 мільярдів» та виграй iPad 2!


Нагорода від Програми «Волонтери ООН» за «надихання до дії»

Нагорода за найкращий фільм, в якому йдеться про активізм та громадянський обов’язок в уникненні та розв’язанні соціальних/гуманітарних/екологічних проблем на добровільних засадах.

Пояснення

Фільми – це відмінний інструмент для пробудження самосвідомості та рішення прихованих та маловідомих соціальних, гуманітарних та екологічних проблем. Це відкриті вікна у світ та найкращий шлях до отримання нової інформації для того, щоб почати конструктивні дебати і прийняти рішення щодо деяких питань.
Цим призом ми хотіли б зробити крок уперед, надавши винагороду кінофільму, що демонструє, як люди добровільно, виконуючи громадянський обов’язок, намагаються розв’язати чи успішно обговорили соціальні, гуманітарні та екологічні проблеми, які впливають на їх суспільства.

Тому основна ідея такого призу – просувати позитивні приклади для наслідування, через конкретні дії тих, хто досяг успіху, для натхнення інших, хто хоче розв’язати подібні проблеми. Окрім того, це також засіб відмітити та визнати зусилля цих людей для покращення суспільства. Часто ці екстраординарні дії, що чиняться звичайними людьми, можуть залишитися непомітними. Відомо, що їхня роль у добробуті суспільства надзвичайно велика, однак у той самий час вона зовсім непомітна. Ці люди, ці дії нерідко сприймаються як дійсне, і добровольці, можливо, навіть не усвідомлюють, що надають іншим фундаментальну основу.

Ця нагорода також відмітить 10-ту Річницю Міжнародного Року Добровольців, що була проголошена Організацією Об’єднаних Націй, як і Європейський рік волонтерства. Це дасть можливість для кінофільмів заохочувати зростаючу активність добровільного руху в Україні.

Організація

Програма «Волонтери ООН» – це організації ООН, що сприяє миру та розвитку через принцип добровільності у всьому світі.

Принцип добровільності – потужний засіб залучення людей для утримання розвитку, і це може перетворити темп і природу розвитку. Принцип добровільності є вигідним як для вільного суспільства, так і для індивідуального добровольця, укріплюючи довіру, солідарність та взаємність серед громадян, цілеспрямовано створюючи можливості для участі.

Програма «Волонтери ООН» сприяє становленню миру та розвитку, захищаючи добровольців, працюючи з партнерами для інтеграції принципу добровільності у програму, що розвивається, а також мобілізації зростаючого числа добровольців, у тому числі досвідчених Добровольців ООН у всьому світі. Програма «Волонтери ООН» розуміє принцип добровільності як універсальний та ексклюзивний, і визнає його цінність, що підтверджується свободою, зобов’язанням та солідарністю.

image

Кінофестиваль “СХОДИ” запрошує фільми про роботу волонтерів у правозахисному / соціальному/гуманітарному/екологічному/зоозахисному напрямках. (Регістрація


У підтримку 5-го Міжнародного Правозахисного Кінофестивалю «Сходи»»

Програма «Волонтери ООН» (ВООН) в Україні рада підтримати 5-й Міжнародний Правозахисний Кінофестиваль «Сходи», який відбудеться у листопаді 2011 у Харкові.

ВООН вірить, що волонтерський дух і громадянський обов’язок є міжнародними зобов’язаннями, що криються глибоко у суспільстві та оточуючій середі, в якій ми живемо. Тільки з розумінням причин, що викликають наші проблеми, які впливають на кожну людину окремо і на суспільство в цілому, громадяни зможуть внести свій волонтерський вклад для розв’язання цих проблем найкращим чином.

Якщо силу волонтерського духу, яка є у кожному суспільстві, ретельно сфокусувати і надати їй правильного напрямку, то вона може бути корисною у прискоренні розвитку та досягнення Цілей розвитку тисячоліття (ЦРТ).

Насправді для досягнення ЦРТ необхідні не тільки обов’язок влади, розвинені партнери та особистий сектор. Також необхідні винахідливість, солідарність та творчий потенціал звичайних людей, які будуть виражатися їхніми добровільними діями.

Варто зауважити, що Міжнародний Правозахисний Кінофестиваль «Ступени» є не тільки засобом залучення, а й вікном, що веде у світ, яке дозволить спостерігачам увійти у контакт із різними дійсними ситуаціями, а також створити міст, що об’єднає різні місцевості та культури.

Тому Кінофестиваль «Ступени» дає можливість почати дискусії на такі теми, як захист оточуючої середи і прав людини, а також підняти питання про важливі проблеми на місцевому, регіональному та глобальному рівнях.

З повагою,
координатор Програми
«Волонтери ООН»
Джовані Моцареллі

image

 


Правозахисний Центр „Ступени” відвідав Мужнародну конференцію „Права людини та роль невладних організацій у регіоні ОБСЄ”, яка відбулася 11-13 травня 2011 року у Москві.
У конференції, присвяченій 35-річчю створення Московської гельсінкської групи, взяли участь такі відомі особистості, як Людмила Алексєєва (Голова МГГ), Григорій Явлінський (партія „Яблоко”), Аудронюс Ажубаліс (Голова ОБСЄ), Матті Антонен (посол Фінляндії у РФ) та ін.
Зокрема, обговорювались питання верховенства права, пріоритет прав людини над державним суверенітетом, ненасильницький опір владному свавіллю, гласність та публічність діяльності, солідарність, незалежність від держави та політичних вподобань, тощо.
Важливим досягненням цієї конференції можна вважати прийняття резолюції, основна мета якої, закликати ОБСЄ сконцентрувати зусилля для реалізації контролю дотримання громадянських та соціальних прав.
Окрім того, були представлені основні програми та ініціативи МГГ, над якими вже почалася робота. Це проекти: Мережа-IDEA – Євразія, „Суспільство і армія”, „Громадянська ініціатива для ОБСЄ”, Молодіжна правозахисна школа, Коаліція проти ненависті.


Кіностудія „Ступени” взяла участь у роботі Міжнародного Ринку Мовного Контенту «Moscow TeleShow. Весна-2011», який проходив 11-13 травня, у Москві.
Кіностудія традиційно відвідує цей захід двічі на рік. У ході роботи «Moscow TeleShow» відбуваються цікаві творчі зустрічі, а також укладання контрактів на покази фільмів нашого виробництва у кінотеатрах, по телебаченню, на DVD та у мережі Інтернет.


У цьому році п’ять українських медіа професіоналів, серед них Президент Міжнародного правозахисного кінофестивалю «СТУПЕНИ» Ігор Парфенов, стали членами Жюрі міжнародного телевізійного фестивалю BANFF, Канада, у категорії Телевізійні фільми. Суддівство проходило у березні. Після закінчення он-лайн голосування відбулася скайп конференція, під час якої судді обрали три фіналісти категорії. Міжнародний Телевізійний фестиваль BANFF (Канада) – один із найпрестижніших фестивалів. Щороку більше тисячі фільмів із понад 44 країн світу приймають участь у фестивалі.


image

Правозахисний кінофестиваль «Ступени» та Всесвітній Альянс Проти Хутра починають прийом робіт на міжнародний конкурс плакатів «Дизайн проти хутра 2011».


7 з 10 фільмів програми Matter of ACT – у конкурсній програмі IV Міжнародного кінофестивалю «Сходи»

image

Movies that matter (Фільми, що мають значення) – нова організація, заснована у році в Амстердамі. Це відділ Департаменту кінофестивалів Міжнародної амністії в Нідерландах.
Matter of ACT (Привід для дії) – Програма Міжнародної амністіх на фестивалі «Фільми, що мають значення», який проходить у Нідерландах та присвячений правам людини.
Програма складається з 10 вражаючих документальних фільмів, що розповідають про кампанії з боротьби за справедливість та людські права. Ці активісти та організації відіграють доленосну роль у світовому захисті прав людини. Засновники програми впевнені, що фільми можуть заохотити глядачів до діалогу про права людини та людську гідність. Програма закликає до боротьби проти порушення прав людини як на державному, так і на міжнародному рівні.


Програма “Грани времени” про III Міжнародний кінофестиваль “Сходи”:


19 грудня 2009р. завершився III Міжнародний кінофестиваль “Сходи”. Підсумки кінофестивалю.


Х/ф “Сповідь диявола” (реж. Ігор Парфенов, Україна) отримав спеціальну нагороду жюрі “За відновлення гармонії між людиною та природою” на ХII Бердянському Міжнародному Кінофестивалі
image


Х/ф “Сповідь диявола” пройшов в конкурсну програму ХII Бердянського Міжнародного Кінофестивалю.


Команда Правозахисного Центру «Ступєні» приймала участь в акції протесту проти кориди та забігу биків, яка була організована РЕТА (Люди за етичне відношення до тварин) та яка пройшла 5 липня 2009 року в м. Памплона, Іспанія

imageimage

 


Робоча зустріч представників Правозахисного Центру «Ступєні» та фонду Бріджит Бардо в Парижі, 2009.

imageimage

 


Художній фільм Ігоря Парфенова „Сповідь диявола” отримав нагороду на першому міжнародному кінофестивалі „Харьковская сирень 2009”.
Почесні гості та організатори фестивалю: Михайло Добкін (мер г.Харкова), Мілен Демонжо, Богдан Ступка.
Жюрі фестивалю: Володимір Фокін, Алла Сурікова, Володимір Дашкевіч.
image


Команда кінофестивалю “Сходи” прийняла участь у Саміті міжнародних кінофестивалів, який відбувся 7-8 квітня в Парижі, Франція.


Завершився Всеукраїнський конкурс „Дизайн проти хутра-2009”

Переможці:

image
1 місце
Бimageутько Марія, Харківська державна академія дизайну та мистецтв, 5 курс, Графічний дизайн
image
2 місце
imageВолкова Алла. Харківська державна академія дизайну та мистецтв, 5 курс, Графічний дизайн
image
3 місце
Таimageранова Ірина. Харківська державна академія дизайну та мистецтв, 5 курс, Графічний дизайн

Ми виражаємо вдячність усім, хто приймав участь, надсилав роботи та допомагав в організації.


Команда кінофестивалю «Сходи” їде на Міжнародний самміт кінофестивалів Європи, який відбудеться 7-8 квітня у Парижі, Франція.


Відкрит щорічний конкурс Дизайн проти хутра

Для того, щоб прийняти участь у всеукраїнському конкурсі, ви повинні подати роботу (плакат, малюнок тощо, виконані від руки або на комп‘ютері) до 26 березня 2009 року включно. На міжнародний конкурс роботи приймаються до 17 квітня 2009 квітня включно.
Конкурс відкритий для студентів університетів, інститутів, академій, коледжів, ліцеїв, та інших учбових закладів. Спеціальність та факультет значення не мають.

Переможці українського конкурсу отримають грошові винагороди та грамоти:
1 місце – 500 грн
2 місце – 300 грн
3 місце – 200 грн

Переможець міжнародного конкурсу має шанс отримати $2500!

Умови конкурсу


Відкрита реєстрація робот на кінофестиваль 2009!


Ілона Гонсовська З глибоким сумом повідомляємо Вам, що 23 грудня трагічно загинула в автокатастрофі наш друг та соратник, відома художниця та правозахисник Ілона Гонсовська…

Приносимо щирі співчуття родичам, друзям, однодумцям Ілони.

(У зв‘язку з тим, що Ілона Гонсовська була організатором програми „Відлуння” кінофестивалю у Ризі, його проведення скасовується)


10-14 грудня „Відлуння” Міжнародного правозахисного кінофестивалю „СХОДИ” відбулося у Харкові. Покази пройшли у кінотеатрах „Кінопалац” (вул. Сумська 25) та „Боммеръ” (вул. Полтавський Шлях 6).

В рамках „Відлуння” кінофестивалю було показано 52 кращих фільми конкурсної та позаконкурсної програми.


9-10 грудня „Відлуння” Міжнародного правозахисного кінофестивалю „СХОДИ” відбулося у Москві. Організатором показів, присвячених до Всесвітнього дня захисту тварин, виступила російська громадська організація ”Віта”. Покази пройшли в кінопресс-клубі „Данііл” (9 листопада) та у Домі скульпторів (10 грудня).

Фото з московського „Відлуння” кінофестивалю „Сходи” найближчим часом будуть опубліковані в фотогалереї


АРХІВ

image“Эхо” Международного правозащитного кинофестиваля “СТУПЕНИ-2007” в Харькове

Уважаемые дамы и господа!

Мы информируем вас, что с 7 по 9 декабря 2007 года в городе Харькове пройдет «Эхо Международного Правозащитного Кинофестиваля «Ступени-2007».
С 4 по 7 октября 2007 г. кинофестиваль «Ступени» проводился в г. Киеве при поддержке и участии Министерства Культуры и Туризма Украины, Союза кинематографистов Украины и ряда других общественных организаций мира.
Это уникальный проект, не имеющий аналогов в странах СНГ и Европы.
Главная цель кинофестиваля – просветительская деятельность и пропаганда гуманного образа жизни. На фестивале будут представлены фильмы, посвященные правам человека, защите животных и природы, а также работы социальной и духовной направленности.
На адрес фестиваля поступило более 400 фильмов (художественные, документальные, короткометражные, анимационные) из 30 стран мира, среди которых оскароносный фильм Альберта Гора «Неудобная правда», «Год мира Джона Леннона и Йоко Оно», скандал и восторг Каннского фестиваля – фильм Артура Аристакисяна «Место на Земле» и многие другие.
В результате конкурсного отбора в основную программу попало 73 фильма. Лучшие работы, представленные на фестивале, будут показаны в г.Харькове по следующему расписанию:
7 декабря – Дом Актера (ул. Красина, 3), показы в 13:00/ 15:00/ 17:00/ 19:00 (в двух залах);
8 декабря – кинотеатр «Боммеръ» (ул. Полтавский Шлях, 6), показы в 16:00, 20:00;
9 декабря – кинотеатр «Боммеръ» (ул. Полтавский Шлях, 6), показы в 16:00.
Вход на все показы свободный!

Хотим отметить, что в рамках программы Кинофестиваля «Ступени-2007» в Харькове пройдет показ шокирующего художественного фильма «Распятые» (пришествие Христа на землю, неизвестный Толстой, проклятый Распутин). Фильм основан на запрещенных в разные времена статьях Льва Толстого. Показ фильма «Распятые» состоится:
7 декабря – Дом Актера (ул. Красина, 3), в 19:00;
8 декабря – кинотеатр «Боммеръ» (ул. Полтавский Шлях, 6), в 20:00;
15 декабря – кинотеатр «Кинопалац» (ул. Сумская, 25), в 18:00.

Безусловно, этот фестиваль стал знаковым событием культурной и общественной жизни нашей страны. Если вас заинтересовала информация о кинофестивале «Ступени» мы приглашаем вас на пресс-конференцию, которая состоится 7 декабря с 12:00 до 13:00, по адресу г. Харьков, ул. Красина,3 (Дом Актера). На этой конференции будет освещаться харьковская программа фестиваля, где дополнительно представлен фильм «Помаранчева революція» режиссера Стива Йорка, США.
Всего харьковский зритель сможет увидеть 33 фильма.
Главный лозунг кинофестиваля – «Увидеть эту неудобную правду!» – в полной мере отражает задачи, поставленные фестивалем. Без сомнения, кинофестиваль «Ступени» станет важным образовательным и вдохновляющим средством влияния на людей.

С уважением, президент кинофестиваля «Ступени» Игорь Парфенов.


Шановні пані та панове!
Ми інформуємо вас, що з 4 по 7 жовтня 2007 року в місті Києві в Будинку кіно, за адресою вул. Саксаганського, 6 відбудеться Міжнародний правозахисний кінофестиваль „Сходи”. Це унікальний проект, що не має аналогів в країнах СНД та Європи.
Кінофестиваль пройде за підтримки та участі Міністерства Культури та Туризму України, Союзу кінематографістів України та низки інших громадських організацій світу.
Головна мета кінофестивалю – пропаганда гуманного образу життя. На фестивалі будуть представлені фільми, присвячені правам людини, захисту тварин та природи.
На адресу фестивалю надійшло понад 400 фільмів з 30 країн світу. У результаті конкурсного відбору в основну програму потрапило близько 100 фільмів, що будуть демонструватися в рамках конкурсної програми фестивалю. На відкритті фестивалю (4 жовтня о 18.30.) пройде показ шокуючого фільму „Розіп’яті” українського режисера. Основою цього художнього фільму стали заборонені статті та листи Льва Толстого. На фестивалі буде показано багато невідомих для українських гладачів фільмів, таких як оскароносний фільм Альберта Гора (віце-президент США) „Незручна правда”, шок Канського та Московського фестивалів – фільм Артура Аристакісяна „Місце на Землі”, фільм „Рік миру Джона та Йоко”.
Гостями фестивалю стануть представники організацій з понад 15 країн світу. Також планується приїзд українських та російських зірок естради та кіно, серед яких Армен Джигарханян, Микита Джигурда, Лайма Вайкуле, Анастасія Мельникова та ін.
На фестивалі будуть проводитися виставки фотографій та плакатів, семінари та круглі столи, присвячені правозахисній тематиці.
Однією із найцікавіших та заворожуючих подій фестивалю є неординарне інтернаціональне „Шоу з клітками”, яке відбудеться 4 жовтня о 18.00 у фойє Будинку кіно. В цих клітках будуть сидіти символічні в’язні: „інакомислячий”, „жертва системи, варварста та сект”, „жертва різанини”, „жертва моди”, „жертва розваг та полювання”. Низка ув’язнених активісток будуть розмальовані боді-арт. Персонаж у гамівній сорочці стане ведучим фестивалю; він буде змушений перегортати програму зубами!

4 жовтня о 16.30 в „Синьому залі” Будинку кіно відбудеться прес-конференція, в якій візмуть участь представники європейських громадських організацій та учасники фестивалю. Основні покази пройдуть в двох залах за таким розкладом:
4 жовтня: с 18:30 до 22.00
5 жовтня: с 14:00 до 22.00
6 жовтня: с 14:00 до 22.00
7 жовтня: с 14:00 до 22.00

7 жовтня з 13.00 до 14.00 у „Синьому залі” пройде прес-конференція за підсумками проведення фестивалю. А з 21.00 до 22.00 відбудеться церемонія нагородження та закриття кінофестивалю
Немає сумніву, що цей фестиваль стане знаковою подією культурного та суспільного життя нашої країни. Ми маємо надію, що він надасть новий імпульс моральному та духовному розвитку суспільства.