Історія створення фестивалю „Сходи”

  • Cetalife Website
  • Історія створення фестивалю „Сходи”

Починаючи з 1997 року на базі харківського Правозахисного Центру «Ступєні» у м. Харкові, Києві, Ялті та інших містах почали проводитися публічні телепокази вибіркових фільмів правозахисної тематики. Це були, як правило, фільми соціальної, правозахисної, природозахисної та зоозахисної направленості. Перший публічний показ відбувся у Пущі-Водиці (Україна, Київ), де були присутні представники більш ніж 30 громадських організацій з усього СНД. Це був перший показ такого роду в СНД. Кількість фільмів не була великою і за бажанням авторів наша організація брала на себе право розповсюджувати ці фільми по інших громадських організаціях країн СНД. Також, організація займалася перекладом цих фільмів на російську мову, накладанням субтитрів на ці фільми. Як правило, перегляд цих фільмів здійснювався в громадських організаціях, вищих навчальних закладах, прес-конференціях для журналістів, наукових з’їздах, конференціях в інститутах. Основною аудиторією при цьому були викладачі, наукові працівники, студенти.

В 2000 році на базі Зооветеринарної академії в Харківській області був організований комітет біоетики, де на постійній основі в рамках вивчення студентами курсу біоетики демонструвалися як документальні, так і художні фільми правозахисної тематики.

З кожним роком кількість фільмів, які наша організація отримувала, все збільшувалось, і тому було прийнято рішення щодо офіційної реєстрації і створення міжнародного правозахисного кінофестивалю „Сходи”, який був відкритий в 2007 році як самостійний захід.
На першому міжнародному кінофестивалю „Сходи” 2007 було показано 70 фільмів з 20 країн світу.
Другий фестиваль представив більш ніж 100 фільмів з більш ніж 30 країн світу.
На третьому фестивалі було показано 179 кращих фільмів з 43 країн світу.

На фестиваль відбираються фільми за такими напрямами: захист прав людини, захист прав людини, захист навколишнього середовища, фільми, присвячені соціальним проблемам. На фестиваль приймаються фільми любих категорій (документальні, художні, короткометражні, анімаційні, музичні кліпи та ін.). Переможці нагороджуються пам’ятними призами та подарунками.

Перший кінофестиваль відбувся з 4-го по 7-е жовтня 2007 року у Будинку кіно м. Києва.
Другий кінофестиваль “Сходи” пройшов з 27 по 30 листопада 2008 р. у м.Києві в Будинку кіно та у к/т “Київ”.
Третій кінофестиваль “Сходи” пройшов з 11 по 19 грудня 2009 р. в м. Харків, Україна.
Четвертий кінофестиваль “Сходи” пройшов з 11 по 15 листопада 2010 року в м. Харків, Україна.
П’ятий кінофестиваль “Сходи” пройшов з 8 по 12 березня 2012 року в м. Харків, Україна.