Про організацію

Правозахисний Центр «Ступєні» ім. Л. Толстого було створено у 1997 році. До 2011 року організація мала назву ЦЕСТ «Життя», Центр Етичного Ставлення до Тварин. У 2011 році, у зв’язку із розширенням сфер діяльності, назву організації було змінено на Правозахисний Центр «Сходи».
Президент Центру – Ігор Парфенов, кінорежисер, продюсер, сценарист, редактор журналу «Крик», член спілки кінематографістів України.
Головними цілями та задачами Правозахисного Центру «Сходи» є: захист прав людини; сприяння розвитку демократії та свободи слова, гармонізації суспільства у цілому, налагодження діалогу між суспільством і урядом, суспільством і ЗМІ; захист тварин; захист навколишнього середовища; проведення щорічного Міжнародного правозахисного кінофестивалю «Сходи».
Центр активно співпрацює з організаціями та приватними особами, що представляють більш ніж 30 країн світу. На протязі свого існування, Центр активно займається суспільною, освітньою та законодавчою діяльністю.
Діяльність Центру неодноразово висвітлювалася у засобах масової інформації країн СНД, Європи та Америки. Представники нашого Центру неодноразово брали участь у телевізійних передачах на правозахисні теми. Центр офіційно прийнятий до WSPA (Всесвітнє Товариство Захисту Тварин – ця впливова організація є консультативним членом ООН та Європейського Парламенту та об’єднує більш ніж 900 організацій з понад 150 країн світу, до товариства PETA (Люди за Етичне Відношення до Тварин), Альянсу Проти Хутра у якості регіонального представника інтересів Альянсу в Україні, а також ми є членом Міжнародної Вегетаріанської Спілки (Великобританія).

Основні досягнення організації:
1. З 1998 року Центр видає перший на території колишнього СРСР журнал «Крик», присвячений правам людини, тварин та захисту навколишнього середовища (розповсюджується безкоштовно).
2. З 2003 року ми публікуємо першу, на території колишнього СРСР, щомісячну газету «Час на захист тварин» (розповсюджується безкоштовно).
3. З 1999 року нами був проведений безкоштовний курс лекцій з біоетики («Біоетика у Вищій Школі») у Харківській Зооветеринарній Академії.
4. Багато жорстоких експериментів, що проводилися над тваринами у Харківській Зооветеринарній Академії та інших вишах України були заборонені та введені нові альтернативні методи навчання.
5. Ми переклали та опублікували більше 12 книг, присвячених правам тварин.
6. Центр організував та провів 35 конференцій, на багатьох з яких були присутні представники правозахисних організацій Європи, Америки та Росії.
7. Центр зняв 15 правозахисних фільмів – «Коли боги заснули», «Божевілля: виклик та боротьба», «Розіп’яті», «Сповідь диявола», «Прощавай, корида» та інші. Фільми транслювали на центральних телеканалах України, Росії та Європейських країн. Йде підготовка до зйомок фільму «Мартін Іден».
8. Нами знятий документальний фільм «Душа бика», присвячений боротьбі із коридою та кривавими фієстами у Іспанії.
9. Центр організував більше 43 акцій на захист тварин, у яких взяли участь від 300 до 700 чоловік.
10. Було організовано понад 22 виставок та конкурсів на тему «Артисти, художники, поети, діячі культури, письменники та молодь на захист тварин».
11. Наша організація врятувала від браконьєрів та організувала притулок для двох шимпанзе.
12. Центр надав притулок понад 150 бездомним собакам та кішкам. Власними силами ми побудували міні-притулок для бездомних тварин.
13. Була врятована велика кількість диких тварин, серед яких були і тварини, занесені до Червоної Книги.
14. Ми приймали участь у ряді успішних спільних кампаніях, таких як: кампанія проти кориди, що проводилася у Москві та Барселоні (в кінці кінців корида була заборонена), а також кампанія проти розповсюдження полювання на Україні (весняне полювання було заборонене) тощо. Також на Україні був прийнятий Закон «Про захист тварин».
15. Наш центр приймав участь в міжнародних конференціях, акціях та демонстраціях, що проводилися в Англії, Іспанії, Франції, Туреччині, Болгарії, Голландії, Італії та Чехії.
16. Члени Центру приймали участь у понад 100 телепрограмах з правозахисної тематики, що транслювалися та території України та Росії.
17. Нами ведеться постійна робота, спрямована на зміну та вдосконалення законодавчої бази України.
18. З 2007 року Центр проводить щороку Міжнародний правозахисний кінофестиваль «Сходи», де демонструються фільми про права людини, права тварин, захист навколишнього середовища.

Мета нашої організації: використовуючи законні та ненасильницькі методи, досягти припинення порушення прав та свобод людини та тварини, низка наших програм спрямована на захист навколишнього середовища.

Цей рік обіцяє бути насиченим цікавими подіями та проектами:
1. Організація та проведення унікального Міжнародного правозахисного кінофестивалю «Сходи» (основні теми кінофестивалю: захист прав людини, захист прав тварини, захист навколишнього середовища).
2. Організація та проведення конкурсу плакатів „Прогресивна молодь проти хутра 2010” на Україні (кращі роботи будуть представлені на Європейських та міжнародних змаганнях).
3. Організація семінарів у Харківських вишах.
4. Проведення низки вегетаріанських кампаній.
5. Надання художніх та документальних фільмів, створених нашою організацією для кінофестивалів, присвячених правозахисній тематиці.
6. Надання художніх та документальних фільмів, вироблених нашою організацією, до правозахисних кінофестивалей по всьому світу.

Наш Центр з надією дивиться у майбутнє, ми вбачаємо великі перспективи для подальшого розвитку наших ідей.

Приєднуйтесь до нас! Разом ми станемо сильніші.